جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

این جور «خلافت اسلامی» خریداری ندارد

  این جور «خلافت اسلامی» خریداری ندارد

  حدود صد سال پیش، پس از جنگ جهانی اول دولت هایی با ایدئولوژی سیاسی نوینی بر صحنه پدیدار شدند که از خشونت انقلابی همچون سلاحی برای سازماندهی اجتماعی بهره می بردند.

  هفته نامه کرگدن - شروین وکیلی: شهرت داعش به خشونت و بربریت امری نمایان و بدیهی می نماید. اما مادرهای قدرت پشیبان این بداهت و دلیل این شهرت اغلب مورد پرسش قرار نمی گیرند. این را می دانیم که داعش تنها دولت خشن و مستبد و خونریز دوران ما نبوده است. در قرن بیستم شمار چشمگیری از دولت های سرکوبگر بر صحنه زمین پدیدار شدند که سیاست داخلی خود را با استفاده از خشونت عریان و افراطی تنظیم می کردند. با این همه هیچ یک از آن ها مانند داعش عمل نمی کردند.

  حدود صد سال پیش، پس از جنگ جهانی اول دولت هایی با ایدئولوژی سیاسی نوینی بر صحنه پدیدار شدند که از خشونت انقلابی همچون سلاحی برای سازماندهی اجتماعی بهره می بردند. روسیه، شوروی و ترکیه نخستین نسل از این دولت ها بودند و در تلاش برای یکدست کردن جمعیت بزرگ و ناهمگن خویش، طی چند دهه، نزدیک به ده درصد جمعیت کشور خویش را از میان بردند.

   

  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 13 مرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : دولت ,خشونت ,داعش ,بردند ,پدیدار ,صحنه ,پدیدار شدند ,سلاحی برای ,برای سازماندهی ,سازماندهی اجتماعی ,اجتماعی بهره ,برای سازماندهی اجتماعی ,انقلا ,
  این جور «خلافت اسلامی» خریداری ندارد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر